Neobux / Katılın- Kazanın

Fikirlerini Paylaş, Sen de Kazanmaya Başla!

Translate

20120303

Adsense neden az para kazandırıyor?Adsense şu anda internette reklam yapıp mal satmak  isteyen şirketlerin ya da firmaların en buyuk reklam networkü..Bunların tek amacı var. "Daha cok para kazanmak "  .Siz sitenizde bu reklamları yayınlarsınız ama bunlardan reklamverene bir geri donusum olmalıdır.Aynı gercek hayattaki gibi...her market nasıl para kazanamazsa, her site de cok para kazanamaz.Cok hitli ama az gelirli siteler oldugu gibi , az hitli ama cok gelirli siteler de var.

Herseyden önce “Sitenin içeriği ile siteyi ziyaret eden ziyaretçinin düşünce profili aynı olmalıdır. Dogru reklam dogru hedef kitleye ulasıyor mu? Turk siteleri bunun icin sayfalarını bir suru çöp konuyla dolduruyor.Bunlar neler mi?
Cem yılmaz doritos reklam filmi,
dikkat şahan çıkabilir,
komik fıkralar,
dizi izle,
flash oyunlar,
sibel kekilli ile chat,
liseli msn kız adresleri,
msn hack nasıl yapılır,
kız tavlama,
tc kimlik no
çiceklerin dili
vergi no ögrenme
ssk prim borcu sorgulama
chat sohbet odası
arkadaşlık siteleri yada bölümü (%99 u fake resim ile doludur abazaları çekmek için)
kraloyun türevi binlerce flash oyun sitesi,
ücretsiz ödevler,
öss sonuçları vs vs…

ve daha bir sürü çöp ! Ve oluyorsunuz bir "trash site "  
Oysa bu çöpluk sitelerin kullanıcı profili ile  reklam verene asla iyi dönüsüm olmuyor.


Bu sitelerin ziyaretçi profili ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlamayan vakit öldürmek için internete giren kişi yada kişilerdir…Adsense’e reklam veren hangi hosting firması yada inşaat firması örneğin “Recep ivedik yada Dikkat şahan çıkabilir yada msn kız adresleri” kelimesi odaklı bir sitede “Domain satış yada hosting paketi” reklamının çıkmasını ister ki ?
Siz şirket patronu olsanız istermisiniz?

 Sitenin içerigi ile uyumlu reklam koymak her zaman yuksek para kazandırıyor.
Turizm sitesi kurmussanız, otel,motel,kamping,restoran,ucak otobus biletleri, ulasım aracları gibi reklamlar koymalısınız. Çogu kişi bilmiyor ama google sayfadaki mouse hareketlerinin analizine göre kazanç veriyor. Bir ziyaretçi sayfada ne kadar çok kalırsa ve mouse sayfa içinde ne kadar çok gezinirse, hareket ederse ve sonra adsense reklamına tıklarsa, Google reklam verenden aldığı tık ücretinin üst limitinden para ödemesi yapıyor webmastera. Bir ziyaretçi web sayfasına girip. Hiç bir hareket yapmadan sadece reklama tıklayıp sayfayı kapattırsa yada başka sayfaya geçerse, dogal olmayan bir tıklama yapıldığını tespit edebiliyor google ve webmastera para vermiyor. Bu hareket çogu kez tekrarlanırsa, hesabı kapatıyor webmasterın.

Pop-up acarak ziyaretci yollamak da bir süre sonra banlanma nedenidir. Sırf adsense icin pek cok site acan var. O hale geldi ki , sanki buradan cok cok para kazanılıyormus gibi bir şehir efsanesi olustu.Forumlar , pc dergileri  bu abartılı haberlerle dolu.
oysa...unique içerikli sağlam siteler ile çalıntı içerikli spam sırf adsense ile para kazanmak için yapılmış dandik siteleri sistem artık birbirinden ayırabiliyor.Reklam verenler, 2 gün önce açılmış autohit programı ile ziyaretçi çeken sitelerin reklamlarını eritip parasının boşa gitmesini istemiyor.

 Son günlerde kazançların dibe vurmasındaki en büyük etkende biride , sahte yada çalıntı kredi kartları ile alınmış adwords
reklam kuponları. 100$lık kuponlar, 10$’a piyasaya düşerse kazançların dibe vurması çok normal diye düşünmek gerek…

Bir de şu var...reklam veren firma senin sitende reklamlarının çıkmasını istemeyebilir. Siteni kara listesine alabilir. Benim reklamlarım şu dandik sitede çıkmasın diyebilir panelinden. İyi ve özgün içerikli sitesi olanlarda daha pahalı reklamlar çıkar daha çok kazanır.
Yani konu yine dönüp iyi ve özgün içerikli sitesi olan mevzusuna kadar geliyor hep.

Son olarak Adsense işine başlamış ama bundan cok sıkılmıs biri olarak  eger pek bir yaratıcı kişilik sahibi degilseniz  reklam meklap işleriyle bosuna ugrasıp vakit kaybetmeyin derim.  Attıgınız taş ürküttüğünüz kurbagaya deümiyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.