Neobux / Katılın- Kazanın

Fikirlerini Paylaş, Sen de Kazanmaya Başla!

Translate

20120929

YAĞ YAKICI BİTKİLER VE FAYDALARI


Kırmızıbiber; vücudun kan dolaşımını hızlandırarak ısıyı arttırmaya yarayan capcaicin denilen biberin içinde bulunan acı madde, vücudun forma girmesine yardımcı oluyor.
 
 
Greyfurt; greyfurt vücudun enerjisini arttırarak acıkmanıza engel olmaktadır. Ayrıca içinde bulunan C vitamini formunuzu korumaya yardımcı olmaktadır.
 
Hindiba; tatlı krizine girenler için oldukça faydalıdır. Çünkü içinde bulunan maddeler sayesinde metabolizmanın düzenli şekilde çalışmasını sağlıyor. Bu sayede tatlıya olan iştahınız azalmaktadır.
 
Yoğurt; metabolizmanın düzenli şekilde çalışması için kalsiyum şarttır. Kalsiyum olmadan metabolizma sınırlı bir şekilde çalışır. Bu nedenle beslenme düzenine dikkat etmelisiniz. Yoğurt vücudun yağ yakımını hızlandırarak kilo almanızı engellemektedir.
 
Bazı besinler vardır ki kendinizi yemekten alı koyamazsınız. Bir tane yiyeyim derken bir bakmışsınız tabaktakiler bitmiş. Ancak bazı besinler vardır istediğiniz kadar yeseniz kilo almazsınız hatta zayıflarsınız. Brokoli ve yaban mersini bu besinlerin başında gelir. Vücudu dengede tutarak ihtiyacınız olan enerjiyi karşılar. Diyet listenizde bu iki besin mutlaka bulunmalıdır.
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.