Neobux / Katılın- Kazanın

Fikirlerini Paylaş, Sen de Kazanmaya Başla!

Translate

20140513

Yararlı Siteler >>> En iyi 10 fotoğraf uygulaması!

 Akıllı telefonların en popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, diğer uygulamaları geride bıraksa da onun kadar kullanışlı ve özellikleriyle fotoğrafları daha etkileyici kılan uygulamalar da bulunuyor.
The Guardian’ın teknoloji yazarı Dan Rubin, akıllı telefonlardaki en iyi 10 fotoğraf uygulamasını derledi:
 Afterlight

Afterlight programı diğer birçok fotoğraf uygulaması gibi filtreleme ve çerçeveleme seçeneklerinin yanında ufak bir photoshop programı. Diğer uygulamalara kıyasla  fotoğraf üzerinde yapılabilecek uygulama seçenekleri hayli fazla.

How to Use Afterlight iPhone App

 http://youtu.be/VFhvb054Msk

 

https://itunes.apple.com/tr/app/afterlight/id573116090?mt=8


AntiCrop Bu uygulama kaçırılan güzellikleri yakalamayı kolaylaştırıyor. Fotoğrafları çözünürlüğü en az şekilde bozarak genişleten AntiCrop, gerçek anlamda bir‘fotoğraf kurtarıcı’ uygulaması.


AverageCam Pro


Uygulama uzun pozlama özelliğiyle profesyonel fotoğraf makinesinin bir düşük versiyonu. Üst üste çektiği fotoğrafları birleştiren program, ‘sokağın acelesini’ en iyi şekilde yansıtan uygulamalardan biri.


CortexCam


CortexCam fotoğrafları en ‘temiz’ ve en yüksek çözünürlüklü haliyle çekip, ışık yansımalarından kaynaklanan karıncalanmaları da devre dışı bırakıyor.


Faded


Uygulama diğer fotoğraf düzenleme programlarının sunduğu özellikleri daha ‘artistik’ bir şekilde paketliyor. Özellikle iki fotoğrafı aynı karede birleştirmede başarılı.


SKRWT

  
Mimarlar ve bina fotoğrafları çekimleri için ideal olan uygulama yatay ve dikey çizgileri doğru pozlama üzerinde etkili.


SnapSeed

   
 

Fotoğrafları filtreleme konusunda oldukça başarılı olan SnapSeed, renklerin en belirgin hallerini kullanıcılarına sunuyor.  

 
 TouchReTouch

  
 Fotoğrafta istenmeyen bir bölümü temizlemek konusunda en etkili uygulama olan TouchReTouch, kullanıcılarına ufak bir photoshop deneyimi sunuyor.


 VSCO Cam


Instagram’ın tahtını sallamaya en yakın uygulama olarak görülen VSCO Cam, hem fotoğraf çekiminde sunduğu farklı özellikleriyle hem de ufak değişiklikler yaparak fotoğrafları artistik hale getirdiği filtreleriyle başarılı bir uygulama.Instagram

 Şu anda zirvede tek başına görülen Instagram, her ne kadar filtreleri ve fotoğraf düzenleme seçenekleriyle yetersiz kalsa da paylaşım anlamında kısa bir süre içinde yerini kimseye kaptıracağa benzemiyor.
http://trendy2tubes.blogspot.com
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.